Виховуємо патріотів
Усім відомо, з плином часу, під впливом різних чинників змінюються погляди поколінь на сучасність, змінюються політичні режими та менталітет громадян. Так сталося і в нашій країні. Не одного українця змінив Євромайдан, Революція Гідності, а згодом і АТО. Але наша нація вирізняється з поміж інших народностей саме згуртованістю і рішучістю. Зверніть увагу, наскільки виросли патріотичні погляди за минулий рік, скільки волонтерської допомоги передано на Схід і все це зусиллями простих українців. Чи народжуємося ми патріотами? – Безумовно ні. Патріотами стають. Любов до Батьківщини передається з молоком матері, з ніжними словами колискової, але переконання національної гідності, неповторності, рішучі патріотичні переконання української самобутності – це результат сімейного та шкільного виховання.
Цьогоріч військово-патріотичне виховання стало чи не домінуючим напрямком роботи кожної виховної служби у навчальних закладах. Починаючи з раннього шкільного віку педагоги сіють зерна патріотичної свідомості у душах маленьких українців, які ще не розуміють чому на них мати одягла вишиваночку, але чітко знають, що кольори національного прапора – синьо-жовті і коли звучить Гімн потрібно стояти струнко. Невмілими ручками поправляють першокласники маленькі синьо-жовті стрічки на портфеликах і коли запитуєш “Чому ви їх почепили?”, вони впевнено відповідають “Ми ж українці!” – і цим, мабуть, все сказано.
15 квітня у Дашковецькому НВК відбувся семінар вчителів Захисту Вітчизни. І скажу Вам по-правді, такий серйозний захід переріс у справжнє свято. Крім того, що учні 10 класу разом з вчителем ЗВ Степанюком М.П. підготували відкритий урок стройової підготовки, а вихованці військово-патріотичного гуртка “Сокіл”( “Джура”) приготували для гостей-вчителів показові змагання. Кожен із запрошених вчителів мав змогу особисто взяти участь у змаганнях, адже їм було запропоновано керувати роями учасників. На кожній із шести зупинок (фізична та стройова підготовка, медико-санітарна підготовка , цивільний захист, скарби Полуботка(орієнтація на місцевості) , сапери) були завдання, які учні разом з вчителями – гостями виконували і отримували відповідні бали. В результаті усіх конкурсів перемогу здобув рій імені Івана Мазепи під вмілим керівництвом вчителя Захисту Вітчизни Петрашівської ЗОШ Суслика М.М. Усі учасники нагороджені грамотами та дипломами і солодкими подарунками.
По закінченні патріотичної гри присутні вчителі мали змогу переглянути гумористичну виставу “Урок захисту Вітчизни у 10 класі”.
Найвищою нагородою для вчителя є досягнення його учнів, а найвищою нагородою для вихователя – рівень самосвідомості вихованців. Коли бачиш задоволені посмішки на юних обличчях, розумієш – майбутнє нашої країни у надійних руках.
|