Бялик Валентина Григорівна, шкільний бібліотекар, стаж роботи 25 років
Проблема, над якою працює бібліотека:
“Виховання інформаційної культури школярів
та поваги до книги”
Головна вимога, якої дотримується бібліотекар:
популяризувати найкращу та найактуальнішу літературу,
широко розкрити бібліотечний фонд,
охопити різні вікові категорії читачів.
У бібліотеці оформлені:
- Виставки нових надходжень :
- «Зупинись на хвилинку: подивись на новинки» - Тематичні виставки:
- «Моя Україна: історія і сучасність». Популяризує літературу по історії, культурі, мові України, розповідає про державні символи країни і її сьогодення.
- «Хмельниччина: минуле і сучасне». Виставлена краєзнавча література, література про козацьку минувшину та про участь нашого регіону у війні з фашизмом, книги про рідне місто, а також художні твори письменників Хмельниччини та конкретно віньківчан.
- «Запрошуємо у казку». Підібрані казки українські народні, українські літературні, зарубіжні, повісті – казки.
- «Пізнай Всесвіт цікавих книг». Зібрані найкращі пригодницькі , фантастичні твори, світова та українська поезія, ілюстровані енциклопедії та детективи.
- «Книга надихає на творчість» виставлені книги та дитячі вироби, які ілюструють казку, наприклад прекрасний лебідь, виготовлений технікою орігамі до казки Андерсена «Дикі лебеді», вироби з природного матеріалу: Царівна – жаба , «Шкатулка з секретом», прикрашені морськими мушлями та камінчиками, композиція до казки Пушкіна «Про золоту рибку « з дерева, вироби з осіннього матеріалу: жолудів, каштанів, насіння, ягід, жовтого листя, а також чудові дитячі малюнки до казок
- «Календар знаменних та пам’ятних дат». Виставка оновлюється кожного місяця, інформуючи про знаменні дати, ювілеї видатних людей, свята. - Виставки, які розкривають красу та особливості пори року, в якій ми живемо:
- «Тендітна осінь заглянула у вікно».
- «Біла зимонька прийшла, саньми свята привезла». - Тематичні полички:
- « Відкрий таємниці природи».
- «Скорботний тридцять третій»
- «Сучасні українські письменники - дітям».
Бібліотека приділяє велику увагу залученню читачів до книги
На початку року для учнів перших класів традиційно проводиться театралізоване свято “Посвячення першокласників у читачі”. Першокласники старанно готуються до цієї події: вивчають прислів’я, приказки, вірші про книги, правила збереження книг. Традиційно у бібліотеку приходять першокласники раз на місяць на уроки роботи з книгою, відбуваються голосні читання книг, їх обговорення, учні виконують творчі завдання.
Для учнів других класів у бібліотеці відбувся конкурс «Подорож українською казкою». Завдання були дуже різноманітними: показати знання казок, свій артистизм, вміння швидко складати з пазлів ілюстрації до казок тощо.
Особливість всіх конкурсів, які проводяться є те, що вони є заключним етапом роботи з книгою.
На першому етапі бібліотекар проводить бесіду по темі, над якою буде працювати клас, робить огляд літератури, яка знадобиться для підготовки заходу, дає завдання, орієнтовні запитання до конкурсу.
Наступний етап – видача необхідної для підготовки літератури, а через деякий час – проводиться конкурс. Переможці нагороджуються грамотами і призами.
Для того, щоб заходи для учнів молодших класів були цікавими, активісти з шостого класу під керівництвом бібліотекаря готують костюмовані паради літературних героїв, які доповнюють конкурси, свята. На зустріч з школярами приходять герої народних та літературних казок – Котигорошко, Попелюшка, Мальвіна, Карлсон, Пепі Довга Панчоха, Дюймовочка, Снігова Королева, Маленька Розбійниця, Олов’яний Солдатик, Олє – Лукойє та інші.
Бібліотека приймає участь у таких конкурсах:
- "Шкільна бібліотека"
- "Найкращий відгук на сучасну українську прозу"
- "Найкращий читач року"
Ці проектні роботи стали призерами обласного туру конкурсу "Шкільна бібліотека"
Фотогалерея: