Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 03:55

Головна » 2016 » Березень » 12 » Весну закликали, млинцями частували!
Весну закликали, млинцями частували!

Багатий наш український народ на різні традиції та звичаї . Ми прагнемо передавати їх із покоління в покоління, спонукаючи дітей цінувати столітні надбання та відтворювати їх з метою вивчення. З ініціативи заступника директора з виховної роботи  А.М.Каракацюк  у Дашковецькому НВК було вперше проведено свято Масляної. Діти охоче прийняли завдання разом з батьками приготувати різні випічки. І наскільки  дорослі були враженні різноманіттям страв, які учні презентували на святі, а також багатою фантазією матусь і вмілістю їхніх невтомних рук.

Свято розпочалось вступним словом педагога-організатора Шковронської Н.А., яка розповіла, що Масляна – давньослов’янське свято на честь весняного пробудження природи. Масляний тиждень святкується напередодні Великого посту. Початок Масляної коливається від 3 лютого до 14 березня. Це останній тиждень, коли ще можна справляти весілля. Протягом цього тижня українці готувалися до найдовшого і найсуворішого з усіх постів – Великоднього, а тому казали: «Масниця, Масниця, яка ти мала, – якби ж тебе сім неділь, а Посту одна!». Кожен день Масляного тижня  мав свої іменні назви: понеділок – Зустріч, вівторок – загравання, середа – ласунка, четвер – Веселун, п’ятниця – Тещин вечір, субота – Вечорниці, неділя – Прощений день. Основою обрядовою стравою Масляної були вареники з сиром, які вживалися з маслом чи сметаною, а також млинці, які є символом теплого  весняного сонечка. Найцікавіше відзначали останній день Масляної – Сиропусну неділю, Прощену  неділю, Масне пущення. А цього року нам особливо пощастило. Усі школи району вийшли на навчання 12 березня, в суботу, і за рішенням адміністрації школи після уроків усі учні та вчителі залишилися на святкування Масляної. Багатство випічки вражало, аромат смачних страв швидко розповсюдився по школі. Учні у вишиванках вишукано презентували свої страви, пригощали один одного та присутніх, а після частування – настав час цікавих ігор, конкурсів, танців та розваг. Впевнена, якби її величність Весна була присутня на нашому святі, то вже на наступний день усі квіти б зацвіли і тепле сонечко вже ніколи не згасало аж до пізньої осені.

Сніжана Івасюк

учениця 9 класу